پیک سنتی و اینترنتی چه تفاوت هایی دارند؟

تفاوت های خیره کننده حملو با پیک های سنتی

اپلیکیشن حملو چندی است که با اراده ای مثال زدنی شروع به کار کرده و توانسته جای خود را در میان کسب و کارهای اینترنتی باز کند. با حملو می توانید به سادگی و با چند کلیک کالای خود را در هر زمانی از روز به هر جایی از شهر تهران برسانید. این اپلیکیشن با تیمی جوان و پویا و جدی قصد دارد تا با ایده‌ای نو سهمی در حل و فصل مشکلات شهری داشته باشد. اما این ایده ی نو از کجا آمده و چه تفاوت‌هایی این اپلیکیشن به طور عمده با پیک موتوری های سنتی و تلفنی دارد؟ و قصد دارد چه نیازها و مشکلاتی را مرتفع کند؟

نخستین ویژگی حملو نسبت به پیک موتوری‌های سنتی، قیمت‌های بسیار شفاف و ارزانتر آن است. به طوری که قیمت‌ سفرها حدود ۳۰ درصد ارزانتر از پیک موتوری‌های سنتی ست و با تخفیف‌هایی که این اپلیکیشن به صورت هفتگی و به مناسبت‌های مختلف ارائه می‌دهد حتی این درصد در بازه‌های زمانی مختلف کمتر و کمتر نیز می‌شود. به عنوان مثال برای جلوگیری از سفرهای غیر ضروری و مسائل امنیتی در روز حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی و حرم حضرت امام خمینی (ره) به طور کامل جا به جایی بسته توسط حملو رایگان بود و یا به مناسبت ماه مبارک رمضان ۲۵ درصد تخفیف در نظر گرفته بود. بدین ترتیب تفاوت قیمتی فاحشی را از این طریق نسبت به پیک موتوری‌های سنتی ایجاد می‌کند.

در کنار ارزانی، شفافیت و یکپارچگی قیمت‌ها نیز از ویژگی‌های بارز این اپلیکیشن است که کمتر در پیک موتوری‌های سنتی می‌توان انتظار داشت. یک روز، یک پیک موتوری با ۱۰۰۰۰ تومان ممکن است فلان مسیر را برود اما روزی دیگر برای همان مسیر باید ۱۲۰۰۰ تومان یا حتی ۱۵۰۰۰ تومان پرداخت کنید. در حالی که با این اپلیکیشن هزینه سفر شفاف بوده و پیش از درخواست نمایش داده می‌شود. در نتیجه برای کلیه مسیرها نرخ‌ها از پیش محاسبه شده و اصولی تعریف شده و هیچ گونه آشفتگی در این زمینه وجود ندارد.

در کنار هزینه، صرفه جویی در زمان نیز از دیگر ویزگی‌های این اپلیکیشن است. شما اگر با پیک موتوری‌های سنتی تماس بگیرید و تقاضای پیک کنید، حداقل در صورتی که موتوری داشته باشد و مسائل دیگر، چیزی نزدیک به ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت طول می‌کشد تا به محل شما برسد. به علاوه بدین خاطر که معمولا پیک‌های موتوری چند بسته را همزمان به مقصدهای مختلف می‌رسانند، کالای شما در مجموع چند ساعت طول می‌کشد تا به محل مورد نظر برسد. در حالی که با حملو کمتر از ۱۰ دقیقه پیک موتوری به محل شما می‌رسد و از آن جایی که پیک‌های حملو فقط یک درخواست را می‌توانند قبول کنند، کالای شما در کمترین زمان ممکن به مقصد خواهد رسید و لحظه به لحظه نیز می‌توانید پیک خود را روی نقشه دنبال کنید.

دیگر ویژگی حملو مخصوص رانندگان است. کسانی که در پیک موتوری‌های مختلف کار کرده‌اند، خیلی خوب می‌دانند که به دلیل تعداد افراد زیاد و ترافیک رانندگان در طول روز نهایتا می توانند ۵ تا ۱۰ سفر داشته باشند. در حالی که با حملو این درخواست‌ها به ۲۰ تا ۳۰ تا افزایش پیدا خواهد کرد. در نتیجه درآمد آن‌ها نیز ۲ تا ۴ برابر خواهد شد و از آنجایی که همانند پیک موتوری‌های سنتی قرار نیست که به محل خاصی بازگردند بنزین و استهلاک وسیله نقلیه آن‌ها نیز کمتر خواهد شد.

در مجموع می توان گفت که استفاده از حملو در صرفه‌جویی در زمان و انواع هزینه‌ها و حتی معضلات ترافیک کلان شهری همانند تهران  راه گشا خواهد بود. حال تصمیم با شماست آیا هنوز می‌خواهید تلفن را برداشته و با پیک موتوری تماس گرفته تا کالای شما را جا به جا کند و یا می خواهید برای یک بار هم شده حملو را امتحان کنید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *