۱۰ اپلیکیشن جالب تحویل آنلاین (بخش اول)

10 اپلیکیشن جالب تحویل آنلاین

این روزها تب و تاب اپلیکیشن‌هایی که سرویس حمل و نقل را ساده‌تر و سریعتر کرده‌اند در ایران بالاست. و با رشد تقاضا در این زمینه هر کدام از کسب و کارها تلاش می‌کنند سهم بیشتری از بازار را از آن خود کنند. از اپلیکیشن‌هایی که سرویس تاکسی و پیک موتوری را ساده‌تر کرده‌اند تا اَپ‌هایی که در حوزه تحویل غذا فعال هستند. اما از سویی دیگر استارت آپ‌هایی هستند که هنوز در بازار ایران قدم نگذاشته‌اند. در بخش اول این مقاله نگاهی انداختیم به ۴ استارت آپ آمریکایی که به نوعی در حوزه تحویل آنلاین فعال بوده و خدماتی ارائه می‌دهند که کمی عجیب به نظر می‌رسد. و در بخش دوم نیز ۶ مورد دیگر را بررسی خواهیم کرد که بی‌تردید ایده‌ی خود را وام‌دار استارت آپ‌های موفق دنیا در این حوزه هستند.

ROADIE: اپلیکیشنی برای انتقال کالا

10 اپلیکیشن جالب تحویل آنلاین

به شکل معمول در برنامه‌های حوزه حمل و نقل، راننده منتظر سفارش بوده و با پذیرفتن درخواست پیک، به سوی مبدا حرکت کرده و در نهایت مرسوله را به مقصد می‌رساند. اما این اپلیکیشن جالب به نام «رودی» در رقابت با شرکت‌هایی چون فدکس، اپلیکیشنی است که شبکه‌ی بزرگ انتقال کالا ایجاد کرده است. یعنی اگر کالایی در هر ابعاد و اندازه داشته باشید و مقصد شما هر کجا که هست، رودی شما را به نزدکترین راننده‌ای که عازم آن مقصد است، پیوند خواهد داد. همانند دیگر اپلیکیشن‌ها راننده می‌تواند درخواست را قبول و یا رد کند. پس از پذیرش درخواست، زمانی تنظیم و کارهای حمل و نقل آن انجام خواهد شد.

BLOOM THAT: اپلیکیشنی برای سفارش گل

10 اپلیکیشن جالب تحویل آنلاین

شاید سفارش گل از جمله نیازهای روزانه نباشد. اما قطعا کاربردهای گوناگونی در انواع و اقسام مراسم‌ها دارد. با این اپلیکیشن می‌توانید در کمتر از ۹۰ دقیقه هر نوع دسته گلی را سفارش داده تا سریعا به درب خانه و یا محل کار شما تحویل داده شود. بلوم دت، این قابلیت را نیز دارد که نه تنها در شهر خودتان بلکه دسته گل را به هر نقطه‌ای از آمریکا ارسال کنید.

PUSH FOR PIZZA: اپلیکیشنی برای سفارش پیتزا

10 اپلیکیشن جالب تحویل آنلاین
پیتزا یکی از محبوبترین غذاها در سرتاسر جهان است. و با اینکه اپلیکیشن‌ها و سایت‌های متعددی در زمینه سفارش غذا فعالیت دارند. اما سازندگان این اپلیکیشن جالب مدعی هستند که این اَپ ساده‌ترین راه برای سفارش پیتزا است. کار با این اپلیکیشن بسیار آسان است. یک پیتزافروشی و نوع پیتزا و هر گونه مخلفاتی که به آن می خواهید اضافه شود را انتخاب می کنید. و سپس با ثبت آدرس، سفارش پیتزا می‌دهید. البته این برنامه هنوز در مرحله تست بوده و هنوز به بازار نیامده است.

MEDICAST: اپلیکیشنی برای سفارش دکتر!

10 اپلیکیشن جالب تحویل آنلاین

سفارش در هر ابعاد و اندازه‌ای در بازار بود جز اینکه با اپلیکیشنی بتوان دکتر سفارش داد! هنگامی که در خانه‌ی اتفاقی می‌افتد، شما سریعا گوگل را باز کرده و یا با منشی دکتر خود تماس گرفته و نوبتی را از قبل برای روزهای آینده و یا شاید هفته‌های بعد با او هماهنگ می‌کنید. این اپلیکیشن جالب اما دکترها را به درب خانه شما می‌آورد. وقتی که در مدیکست درخواست می‌دهید، دکتر درخواست شما را پذیرفته و کمتر از ۲ ساعت به محل شما می‌آید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *